Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu

19 Şubat 2020 tarihinde Sertifika Töreni Düzenlendi.

32 Yeni Yetkin Kişiye Sertifikaları Verildi

19 Şubat 2020 tarihinde Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) tarafından belirlenen ve Yetkin Kişi (CP) olmaya hak kazanan alanında uzman 32 maden sektörü profesyoneli için sertifika töreni düzenlendi.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Sayın Cevat GENÇ’in, Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) Başkanı sıfatı ile katıldığı törende, 3213 sayılı Maden Kanununun Ek-14. maddesinin verdiği yetkiye istinaden UMREK hakkında Yönetmeliğin 7. maddesi ve UMREK Kodunun 11. maddesi uyarınca 18 Aralık 2019 tarihinde alınan UMREK’in 13 No’lu kararı ile Yetkin Kişi Sertifikası almaya hak kazanan yerbilimcilere sertifikaları tevdi edildi.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa SEVER, UMREK Üyeleri, YERMAM Yönetim Kurulu Başkanı ve YERMAM üyeleri ile daha önceden Yetkin Kişi Sertifikası alan 19 yetkin kişinin de katıldığı törende konuşan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Sayın GENÇ, maden çeşitliliği yönünden zengin olan ülkemizin, Yetkin Kişilerin birikim ve tecrübelerine dayalı raporlamaları ile madencilik alanında uluslararası bir standart kazanacağını ve ilerleyen dönemlerde yetkin kişilerin sayısının arttırılmasını hedeflediklerini ifade etti.

Sertifika Töreninden Fotoğraflar